Birželio 27d. Ketvirtadienis

Sėdmeninė pirmeiga: į pasaulį atbulomis

2012 Spalio 28d.
Peržiūrų skaičius: 120076
Sėdmeninė pirmeiga: į pasaulį atbulomis

Paprastai kūdikis gimsta žemyn galva, tačiau kartais užsiožiuoja ir į pasaulį nori keliauti užpakaliuku į priekį.
Mamos pilve mažylis būna susirietęs į kamuoliuką: liemuo sulinkęs, galvytė prilenkta prie krūtinės, rankytės sulenktos per alkūnes ir sukryžiuotos ant krūtinės, kojytės sulenktos per klubų ir kelių sąnarius, prispaustos prie pilvuko. Jo padėtis gimdoje gali būti išilginė, kai gimdoje būna įsitaisęs vertikaliai, skersinė, kai gimdoje guli horizontaliai, ir įstrižinė – vaisiaus išilginė kūno ašis kerta gimdos išilginę ašį smailiu kampu. Skersinė ir įstrižinė padėtys labai retos, dažniausiai pasitaiko išilginė – 99,5 proc.
Kada reiktų susirūpinti
Jei vaikutis įsitaisęs žemyn galva, sakoma, kad pirmeiga galvinė (96 proc.). Jei įsitaisęs žemyn užpakaliuku, sakoma, kad pirmeiga sėdmeninė (3,5 proc.). Pirmoje nėštumo pusėje vaisiaus padėtis gimdoje keičiasi. Jis tai pasisuka šonu, tai apsiverčia, gana dažnai būna įsitaisęs aukštyn galva.
Vartytis kaip tinkamas mažylis mamos pilve gali iki 28 nėštumo savaitės, mat tuomet neįprasta jo padėtis dar nelaikoma kritine ir gydymas nėščiajai neskiriamas. Paprastai "paišdykavęs" mažylis po kurio laiko apsiverčia pats.
Vaisius auga ir vietos judėti jam lieka vis mažiau, todėl jeigu nesuskumba apsiversti iki 34–36 nėštumo savaitės, vėliau dėl vietos trūkumo jis to padaryti jau nebegali ir padėtis gimdoje nebesikeičia. Šis laikotarpis nėščiajai laikomas kritiniu ir imamasi tam tikrų piemonių kūdikiui apversti ar planuojamas kitoks gimdymas.

Kodėl mažylis guli netaisyklingai
1. "Kaltas" nėščiosios organizmas
● Pasitaiko daug kartų gimdžiusioms moterims.
● Kai gimdoma prieš laiką.
● Kai mamos dubuo siauras.
● Dėl įvairių gimdos pakitimų: anomalijų, miomų, randų.
● Dėl sumažėjusio gimdos raumenų tonuso.
● Dėl padidėjusio apatinio gimdos segmento tonuso.
● Dėl lytinių organų uždegimo.
2. Mažylio "kaltė"
● Daugiavaisis nėštumas.
● Vaisiaus apsigimimai.
● Dėl kūdikio vestibuliarinio aparato neišsivystymo.
3. "Prasikaltusi" placenta ir kt.
● Placentos pirmeiga.
● Per daug ar per mažai vaisiaus vandenų.
● Per trumpa virkštelė.

Kaip mankštintis, kad mažylis apsiverstų


Norint apversti mažylį gimdoje kartais padeda tam tikra mankšta. Pratimus moteriai dažniausiai parekomenduoja gydytojas ginekologas.


I. Dikano mankšta. Nuo 30 nėštumo savaitės kasdien prieš valgį reikia atsigulti ir kas 5–10 minučių verstis nuo vieno šono ant kito. Mankštą reikia kartoti po penkis šešis kartus per dieną. Dažniausiai vaisius pats pasisuka atlikus mankštą septynis aštuonis kartus.


Katės poza. Moteriai patariama įsitaisyti keturpėsčiai, atsiremti į grindis alkūnėmis ir išsiriesti kaip katei. Taip reikia pabūti apie minutę, pailsėti ir po kiek laiko pratimą pakartoti. Tuomet pilvas nukąra, atsipalaiduoja, vaisiui pasidaro lengviau judėti.


Indiškas tiltelis. Jį reikia daryti atsigulus ant žemės. Kojas sulenkite per kelius, o pilvą pakelkite, po dubeniu pakiškite keletą pagalvėlių, kad dubuo būtų 30–40 cm aukščiau nei pečiai. Išlaikykite tokią padėtį 15 min. Nepamirškite, kad pečiai, dubuo ir keliai turi sudaryti vieną liniją. Kai kurie mažyliai atsiverčia į taisyklingą padėtį jau po pirmojo pratimo. Jeigu taip neįvyksta, reiktų šį pratimą atlikti du tris kartus per dieną. Atminkite, kad to daryti negalima, kai esate ką tik pavalgiusi. Galima šį pratimą atlikti ir kitaip: pasodinkite priešais save vyrą, užkelkite kojas jam ant pečių. Į juos turi remtis nėščiosios pakinkliai.


Trys pratimai, skirti "užsispyrėliams"


1. Įvadinis. Atsistokite taip, kad kojos būtų pečių plotyje, rankos prie šlaunų. Tuomet jas pakelkite į šonus taip, kad delnai būtų pasukti žemyn, atsistokite ant pirštų galiukų ir tuo pačiu metu ištieskite nugarą giliai įkvėpdamos. Po to iškvėpkite ir vėl grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą kartokite keturis kartus.


2. Pagrindinis. Atsigulkite ant to šono, į kurį atsukta mažylio nugarėlė. Kojas sulenkite per kelius ir dubens sąnarius. Ramiai pagulėkite 5 min. Vėliau ištieskite viršutinę koją, kitą koją laikykite sulenktą. Įkvėpdamos vėl sulenkite ištiestą koją, prispauskite ją prie pilvo, o iškvėpdamos ją ištieskite ir kartu pasisukite į priekį, truputį pastumdamos vaisiaus nugarėlę. Pratimą kartokite lėtai dešimt kartų.


3. Baigiamasis. Atsigulkite ant nugaros. Kojas sulenkite, jos turi būti pečių plotyje. Rankas laikykite ištiestas prie kūno. Tuomet įkvėpkite ir pakelkite nuo žemės dubenį, remdamosi į grindis tik pečiais ir pėdomis. Po kelių sekundžių dubenį nuleiskite ir iškvėpkite. Kojas ištieskite, sėdmenų raumenis ir pilvo raumenis įtempkite, įkvėpkite. Atsipalaiduokite ir iškvėpkite. Pratimą kartokite septynis kartus.

Išorinis vaisiaus apgręžimas


Procedūra rekomenduojama nuo 37 savaitės. Jos metu gydytojas savo rankomis apgręžia kūdikį per mamos priekinę pilvo sieną. Deja, ši procedūra sukelia daugiau rūpesčių nei naudos, mat apgręžti kūdikį pavyksta tik 50–65 proc. atvejų. Išorinis vaisiaus apgręžimas turi būti atliekamas ligoninėje, jį reikia kontroliuoti ultragarsu, būtina sekti vaisiaus būklę. Procedūra neatliekama, jei yra placentos pirmeiga, sumažėjęs vaisiaus vandenų kiekis, esant daugiavaisiam nėštumui, gimdos raidos ydų, kai planinė cezario pjūvio operacija numatoma dėl kitų mažylio ar mamos organizme esančių sutrikimų. Išorinio vaisiaus apgręžimo taip pat nerekomenduojama atlikti, jei placenta prisitvirtinusi prie priekinės gimdos sienelės, esant neišnešiotam vaisiui, nėštumo sukeltai hipertenzijai, randui gimdoje. Pati procedūra neskausminga.


Net ir tuomet, kai vaisiaus apgręžimą gydytojai rekomenduoja atlikti, galimos komplikacijos, nes nėra tiksliai žinoma, kokio ilgio yra virkštelė, kuri gali apsisukti aplink kūdikio kaklą. Be to, atliekant procedūrą gali atšokti placenta ir prasidėti kraujavimas. Pasireiškus komplikacijoms ir kilus grėsmei mažylio gyvybei, ginekologas skubiai atlieka cezario pjūvį.


Sužinojusi iš gydytojo visą informaciją apie šią procedūrą, paskutinį žodį taria mamytė, kuri, norėdama gimdyti natūraliai, gali rinktis išorinį apsukimą arba nerizikuoti ir rinktis cezario pjūvio operaciją.
Kaip gimdyti


Jei vaisiaus padėtis netaisyklinga, moteriai patariama atvykti į gimdymo namus likus savaitei iki gimdymo ir tas dienas praleisti prižiūrimai gydytojų. Kai atvažiuoja jau gimdanti moteris, pagal esamą klinikinę situaciją sprendžiama, kaip gimdyti geriausia. Mamytė turi žinoti: jei mažylis laiku nepasisuko galvyte žemyn, greičiausiai jos laukia cezario pjūvio operacija, nors išimtiniais atvejais jai leidžiama gimdyti ir pačiai.


Cezario pjūvis būtinai atliekamas, jei vaisius stambus, moters dubuo siauras, gimdyvė vyresnio amžiaus arba gimdo pirmą kartą ir kt. Gimdyti natūraliai leidžiama, jeigu vaisiaus svoris yra nedidelis (mažesnis nei 3500 g), moters kaulinis dubuo normalus, vaisiaus galva neatsilošusi, nėra nėštumo komplikacijų, gimdoje nėra randų po buvusių operacijų, "nepirmauja" vaisiaus kojytės.


Jolanta Kristanaitytė

Veidas.lt

Žymės: nėštumas

Nėštumas – ne liga, bet ir ne sveikatėlė…

Nėštumas – ne liga, bet ir ne sveikatėlė…

Sužinojusios, kad laukiamės, imame skrajoti ant sparnų. Bet paskui tie sparnai šiek tiek susiskliaudžia, nes apima daug neįprastų pojūčių – ir ne visad pačių maloniausių. Ar tai normalu ir kada jau nešti pilvelį pas gydytoją? Deja, gana...


NAUJAUSIOS EMBRIOLOGIJOS TECHNOLOGIJOS NEVAISINGUMO GYDYMUI

NAUJAUSIOS EMBRIOLOGIJOS TECHNOLOGIJOS NEVAISINGUMO GYDYMUI

Statistika nesikeičia jau keletą metų - Europoje maždaug kas penkta pora negali susilaukti vaikų. Ši problema dažnai sprendžiama taikant pagalbinio apvaisinimo metodus. Vienas iš būdų yra apvaisinimas mėgintuvėlyje: embrionai auginami...


T. Bružaitė ir Z. Tomilinienė. Akcija „Renkuosi gyvybę“ kviečia „uždegti“ visą Lietuvą

T. Bružaitė ir Z. Tomilinienė. Akcija „Renkuosi gyvybę“ kviečia „uždegti“ visą Lietuvą

Šiemet, kaip ir pernai, spalio 30-ąją, 19 val., Vilniuje, Kaune bei kitose Lietuvos vietose vyks socialinė akcija „Renkuosi gyvybę“. Bus įžiebtos žvakutės už tuos, kuriems nebuvo leista gimti. Plačiau apie būsimą renginį bei apskritai...


Kūdikiui - gamtos dovanos

Kūdikiui - gamtos dovanos

Prie šviežių vaisių, daržovių ir uogų kūdikį reikia pratinti pamažu, pradedant nuo tų, kuriuose yra mažiau rupios ląstelienos: nedidelių šviežių agurkėlių, braškių, aviečių. Jeigu vaiko organizmas gerai toleruoja braškes, tegu privalgo iki soties....


Kaip išsirinkti tinkamiausias daugkartines sauskelnes?

Kaip išsirinkti tinkamiausias daugkartines sauskelnes?

Kai ieškote daugkartinių sauskelnių savo mažyliui, tikriausiai nesunkiai randate, kurios labai gražios, mielos, švelnios, minkštutės. Tačiau rekomenduojame nepulti "stačia galva" ir pirkti visą reikiamą jų kiekį. Nusipirkite keletą...


Mankštos būsimoms mamytėms

Mankštos būsimoms mamytėms

- Būsimoms mamytėms kineziterapeuto priežiūroje rekomenduojama atlikti mankštas, stiprinančias viso kūno raumenis. Tokia mankšta - puiki profilaktikos priemonė norint išvengti antsvorio, turi neabejotinai teigiamos įtakos mamos ir laukiamo...


Ar 72 valandos išgelbės negimusią gyvybę?

Ar 72 valandos išgelbės negimusią gyvybę?

A. Bartaškienė pasakojo, kad paprastai moterims siūlanti grįžti namo, ramiai atsisėsti, paimti du lapus ir surašyti ant kiekvieno pliusus bei minusus: ant pirmojo – jei gimdys, antrojo – jei negimdys. Ir tik tada spręsti....


Daugkartinių sauskelnių badomieji krepšeliai naujagimiui ir ūgtelejusiam mažyliui

Daugkartinių sauskelnių badomieji krepšeliai naujagimiui ir ūgtelejusiam mažyliui

Kai ieškote daugkartinių sauskelnių savo mažyliui, tikriausiai nesunkiai randate, kurios labai gražios, mielos, švelnios, minkštutės. Tačiau rekomenduojame nepulti "stačia galva" ir pirkti visą reikiamą jų kiekį. Nusipirkite keletą...


Apie pusė visų naujagimių miršta dėl neišnešiotumo

Apie pusė visų naujagimių miršta dėl neišnešiotumo

Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacija “Neišnešiotukas” kviečia žurnalistus atvykti lapkričio 16 d. (penktadienį) į Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimą.


Kaip palengvinti nėščiosios kasdienybę?

Kaip palengvinti nėščiosios kasdienybę?

Ne paslaptis, jog besilaukiančių moterų kasdienybė nėra lengva – ne tik patiriamas stresas dėl pokyčių, belaukiant mažylio, bet ir jaučiami nugaros, kojų, pilvo skausmai. Kaip išvengti arba sumažinti šiuos skausmus? Apie tai kalbamės su...


Gesiname degančius spenelius

Gesiname degančius spenelius

"Sveika įstojusi į klubą!" – galėtų nelinksmai pajuokauti viena mama kitai, trokštančiai žindyti, bet darančiai tai sukąstais dantimis. Norint, kad neaplankytų "juodas" skausmas, po gimdymo ypač svarbu rūpintis krūtine....


Nėštumas ir burnos higiena

Nėštumas ir burnos higiena

Nėščia moteris turi ypatingai rūpintis savo dantimis ir dantenomis.Ar žinote, kad kai esate nėščia, Jūsų dantų sveikata gali turėti įtakos kūdikio sveikatai. Infekcijos gali sukelti nėštumo komplikacijų.


Tyrimas: ir tėčiai kenčia nuo pogimdyminės depresijos

Tyrimas: ir tėčiai kenčia nuo pogimdyminės depresijos

Ne tik mamos kenčia nuo depresijos po gimdymo - prislėgti prieš vaiko gimimą ar po jo jaučiasi ir nemažai tėčių, rodo naujas tyrimas. Maždaug 10 proc. tėčių kenčia nuo priešgimdyminės ar pogimdyminės depresijos, o amerikiečiai dažniau jaučiasi...


Gimdymas ir psichologija: kartu ar atskirai?

Gimdymas ir psichologija: kartu ar atskirai?

Šiandien Lietuvoje žodis „gimdymas“ skamba gerokai dažniau nei įprastai. Gerai, kad apie tai kalbama. Bet blogai, kad kai kuriuose pasisakymuose dėl gimdymų ne ligoninėje yra skaudžiai pažemintos ne tik moterys, motinos, šeimos, bet...


Svarbi vystymosi stadija

Svarbi vystymosi stadija

Ropojimas yra pirmasis veiksmas, kuriuo kūdikis savo jėgomis pradeda aktyvų gyvenimą. Ropojant kūdikio raumenys stiprėja bei ruošiasi aktyvesniam judėjimui – pirmiesiems mažylio žingsniams. Ropoti pradedama tuomet, kai mažylis mokosi...


Sužinokite daugiau apie vienkartines sauskelnes

Sužinokite daugiau apie vienkartines sauskelnes

Ar žinojote, jog jeigu naudojate vienkartines sauskelnes (liaudiškai vadinamus - pampersiukus) bei drėgnas servetėles, jūsų vaiko odelė sugeria apie 50 įvairių cheminių medžiagų. Peržvelkime keletą iš jų. Natrio poliakrilatas. Ši pavojinga...


Pagalba gyvybei

Pagalba gyvybei

2013 metų rudenį Vilniuje buvo įkurta viešoji įstaiga „Krizinio nėštumo centras“, kurioje teikiama pagalba į sunkią situaciją pakliuvusioms nėščioms ir potrauminį (poabortinį) sindromą patiriančioms moterims. Šiame centre dirbantys...


Kaip nėštumo metu tapti "lengvesne"

Kaip nėštumo metu tapti "lengvesne"

Nėštumas – įvairių emocijų ir potyrių metas. Didėjant pilvukui ir augant svoriui, organizmas turi prisitaikyti prie staigių pokyčių. Būsimoji mamytė priauga nuo 10 iki 20 papildomų kilogramų. Šis svoris – didžiulis krūvis nugarai ir...


Nepaklausėme gydytojo patarimo „nutraukti“ nėštumą

Nepaklausėme gydytojo patarimo „nutraukti“ nėštumą

„Rekomenduojama nutraukti nėštumą“ – šie žodžiai buvo įrašyti medicininėje kortelėje praėjus vos kelioms valandoms po to, kai mano žmona buvo atvežta į ligoninę dėl keturis kartus per 48 valandas pasikartojusių toninių-kloninių...


Kas yra "Prefold" vystyklas, trumpai tariant - Prefoldas?

Kas yra "Prefold" vystyklas, trumpai tariant - Prefoldas?

Prefoldas - tai vystyklas, kurio viduryje įsiūta papildomai medžiagos. 2-4-2 tai Prefoldo sluoksnių žymėjimas. Pirmasis ir paskutinis skaičiai nurodo Prefoldo išorės sluoksnius, vidurinysis skaičius - Prefoldo centre esančius sluoksnius.


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9