Liepos 18d. Ketvirtadienis

III fazės tyrime įrodyta, kad gigantinių ląstelių arteritu (GLA) sergantiems pacientams „Roche“ vaistas RoActemra padeda pasiekti remisiją nevartojant steroidų

Liepos 7d.
III fazės tyrime įrodyta, kad gigantinių ląstelių arteritu (GLA) sergantiems pacientams „Roche“ vaistas RoActemra padeda pasiekti remisiją nevartojant steroidų

- Iki šiol didžiausiame GLA sergančių pacientų III fazės klinikiniame tyrime buvo pasiekti pirminis ir antrinis tyrimo tikslai.
- Daugiau kaip 50 metų nebuvo sukurta naujų vaistų  GLA gydymui.
- Tyrimo rezultatus planuojama išplatinti už vaistų registraciją atsakingoms instancijoms visame pasaulyje, siekiant vaisto registracijos GLA sergantiems pacientams gydyti.
„Roche“ (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY) paskelbė apie sėkmingus III fazės klinikinio tyrimo „GiACTA“ rezultatus. Šiame tyrime buvo vertinamas gigantinių ląstelių arteritu (GLA) sergančių pacientų gydymas vaistu RoActemra (tocilizumabu). Tyrime buvo pasiektas pirminis ir antrinis tikslai – įrodyta, kad naujai diagnozuotą arba atsinaujinusį GLA gydant RoActemra kartu su pirmus šešis mėnesius skiriamais steroidais (gliukokortikoidais), vienerių metų laikotarpyje daugiau pacientų pasiekė remisiją, palyginus su gydymu šešis arba dvylika mėnesių vien tik steroidais. Tyrimo analizės metu nebuvo nustatyta jokių naujų su RoActemra susijusių nepageidaujamų reiškinių. Nepageidaujami reiškiniai buvo panašūs kaip ir ankstesniuose klinikiniuose RoActemra tyrimuose.
GLA yra sunki liga, atsirandanti dėl arterijų, dažniausiai galvos, bet taip pat ir aortos bei jos šakų uždegimo.[1]
Arterijų uždegimas sukelia nuolatinius ir stiprius galvos skausmus, dėl jo padidėja galvos odos jautrumas, atsiranda apatinio žandikaulio ir rankų skausmai. GLA yra sunkiai diagnozuojama liga. Negydomas GLA gali sukelti apakimą, insultą arba aortos aneurizmą [1]. Regos sutrikimai atsiranda maždaug 30-čiai procentų GLA sergančių pacientų [2], o apanka maždaug 15 procentų pacientų [3].
„Šios retos ligos gydymui jau daugiau kaip 50 metų nebuvo sukurta jokių naujų vaistų. Pastarojo klinikinio tyrimo rezultatai suteikia sergantiesiems vilties“, – sakė „Roche“ vykdančioji  medicinos direktorė,  medicinos mokslų daktarė Sandra Horning. – Šiuo metu pagrindinis GLA gydymo metodas yra ilgalaikis gydymas steroidais, kurie gali sukelti sunkius nepageidaujamus reiškinius. Kai tik  RoActemra bus registruotas,  GLA sergantiems pacientams atsiras nauja gydymo galimybė.“
Maždaug 80 procentų GLA sergančių pacientų, kurie ilgą laiką vartoja steroidus, patiria steroidų sukeliamus nepageidaujamus reiškinius – jiems atsiranda katarakta, cukrinis diabetas, kaulų lūžiai ir hipertenzija [4]. Šios grupės pacientams yra labai svarbu sumažinti steroidų vartojimą – to siekia ir gydytojai, ir GLA sergantys pacientai.
Apie tyrimą „GiACTA“
„GiACTA“ (NCT01791153) yra III fazės, tarptautinis, randomizuotas, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas tyrimas, kuriame buvo vertinamas vaisto RoActemra efektyvumas ir saugumas šiuolaikiškai gydant GLA.  Šis tyrimas yra didžiausias iki šiol vykdytas GLA tyrimas ir pirmasis aklas tyrimas, kuriame buvo skiriamos kintančios steroidų dozės ir gydymo trukmės schemos.  Daugiacentriniame tyrime dalyvavo 251 pacientas iš 76 tyrimo centrų keturiolikoje šalių. Tyrimo pirminis ir pagrindiniai antriniai tikslai buvo vertinami 52-ą gydymo savaitę.
„GiACTA“ duomenis planuojama aptarti ir pateikti svarstymui dėl vaisto registracijos už vaisto registraciją atsakingoms institucijoms.
Apie gigantinių ląstelių arteritą (GLA)
Nustatyta, kad JAV GLA serga daugiau kaip 200 iš 100 000 vyresnių kaip 50 metų amžiaus žmonių [5]. Šiaurės Europoje šios ligos paplitimas yra dar didesnis [6]. GLA moterys serga du-tris kartus dažniau negu vyrai. Ši liga dažnai yra sunkiai diagnozuojama dėl labai plataus ir kintančio požymių ir simptomų spektro [1]. Daugiau kaip 50 metų GLA nebuvo sukurta jokių naujų vaistų, todėl pacientai buvo gydomi tik didelėmis steroidų dozėmis. Steroidai dažniausiai neišgydo GLA, o ligos remisijos be steroidų yra neilgos.
Apie RoActemra (tocilizumabą)
RoActemra yra vienintelis registruotas biologinis vaistas vidutinio sunkumo arba sunkiam aktyviam reumatoidiniam artritui gydyti, kuris blokuoja IL-6 receptorių. Šis vaistas gaminamas dviejų formų – intraveninės (IV) ir poodinės. RoActemra galima skirti vieną arba derinyje su metotreksatu (MTX) suaugusiems  pacientams, kurie netoleruoja kitų reumatui gydyti skiriamų vaistų arba gydymas šiais vaistais yra neefektyvus. Naujausiose Europos lygos prieš reumatą (EULAR) rekomendacijose, skirtose RA gydymui, pabrėžiama, kad RoActemra yra vienintelis biologinis vaistas, kuris, skiriant monoterapija, yra veiksmingesnis už metotreksatą ar kitus įprastinius ligos eigą modifikuojančius vaistus nuo reumato (LEMVNR). Šis RoActemra  pranašumas buvo ne kartą įrodytas. RoActemra intraveninė forma yra registruota daugelyje šalių poliartikuliniam jaunatviniam idiopatiniam artritui (pJIA) ir sisteminiam jaunatviniam idiopatiniama artritui (sJIA) gydyti vaikams nuo dviejų
metų amžiaus. Europoje RoActemra  taip pat yra registruotas sunkiu, aktyviu ir progresuojančiu RA sergantiems pacientams, kuriems nebuvo skirta metotreksato, gydyti. Su „Chugai Pharmaceutical Co., Ltd“ dėl RoActemra yra sudaryta bendro vystymo sutartis. Šis vaistas buvo registruotas Japonijoje 2005 metų balandžio mėnesį. Pasaulyje RoActemra yra registruota daugiau kaip 100 šalių.
„Roche“ pasiekimai imunologijoje
„Roche“ grupės imunologinių vaistų sąrašas: reumatoidiniam artritui gydyti - MabThera (rituksimabas) ir RoActemra (tocilizumabas), astmai gydyti –Xolair (omalizumabas), cistinei fibrozei – Pulmozyme (alfa dornazė) ir idiopatinei plaučių fibrozei (IPF) gydyti – Esbriet (pirfenidonas). Be to, MabThera yra registruotas kai kuriems smulkių kraujagyslių vaskulito tipams gydyti. „Roche“ galutinėse vaistų tyrimo stadijose yra tiriamas etrolizumabas uždegiminei žarnų ligai gydyti ir lebrikizumabas sunkiai astmai, atopiniam dermatitui ir IPF gydyti.
Apie „Roche“
Bendrovės „Roche“ centrinė būstinė įsikūrusi Bazelyje (Šveicarija). „Roche“ yra didžiausia pasaulyje biotechnologijų bendrovė ir lyderė tyrimais pagrįstos sveikatos priežiūros srityje, kurianti vaistus ir diagnostikos priemones.
„Roche“ gamina vaistus onkologinėms, virusų sukeltoms, uždegiminėms, centrinės nervų sistemos ligoms gydyti. Bendrovė yra pasaulinė lyderė in vitro ir vėžio diagnostikos srityje, taip pat diabeto priežiūros srityje.
Savo sveikatos priežiūros strategiją bendrovė grindžia individualiu požiūriu į kiekvieną pacientą. Taip sukuriami vaistai ir diagnostikos priemonės, kuriais galima akivaizdžiai pagerinti pacientų sveikatą, gyvenimo kokybę ir prailginti jų gyvenimo trukmę.
„Roche“ buvo įkurta 1896 metais ir jau daugiau nei šimtmetį ženkliai prisideda prie sveikatos gerinimo visame pasaulyje. Net dvidešimt devyni bendrovės „Roche“ sukurti medikamentai (antibiotikai, vaistai nuo maliarijos, chemoterapiniai vaistai) įtraukti į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būtinųjų vaistų sąrašą. Bendrovė „Roche“ septynerius metus iš eilės pripažįstama kaip farmacijos, biotechnologijos ir biomedicinos mokslų pramonės lyderė pagal Dou Džonso tvarumo indeksą.
Bendrovės „Roche“ padaliniuose 2015 metais dirbo daugiau nei 91 700 darbuotojų visame pasaulyje, o į tyrimų ir vystymo programas buvo investuota daugiau nei 9,3 milijardo Šveicarijos frankų. Įmonių grupės apyvarta siekė 48,1 milijardo Šveicarijos frankų. Įmonių grupė „Roche“ valdo bendrovę „Genentech“ (JAV), jai priklauso kontrolinis Japonijos įmonės „Chugai Pharmaceutical“ akcijų paketas.
Daugiau informacijos galite rasti internete: www.roche.com, www.roche.lt.
Visi pranešime paminėti prekių ženklai yra saugomi įstatymų.
Nuorodos
1. Bhat S, et al. Giant cell arteritis. Midlife and Beyond, GM. Rheumatology 2010; 071-079.
2. Eamonn M, et al. Polymyalgia Rheumatica and Giant Cell Arteritis, Rheumatology and Immunology, Section 13: 1147-1151
3. Borchers A.T., et al. Giant cell arteritis: A review of classification, pathophysiology, geoepidemiology and treatment. Autoimmunity Reviews. 11 (2012): A544-5554
4. Ponte C, et al. Giant cell arteritis: Current treatment and management. World J Clin Cases 2015;3(6):484-94.
5. Lawrence C, et al. Estimates of the prevalence of arthritis and selected musculoskeletal disorders in the United States. Arthritis & Rheum 1998;41:778-99
6. Noltorp S, et al. High incidence of polymyalgia rheumatica and giant cell arteritis in a Swedish community. Clin Exp Rheumatol 1991;9:351-5


Gintarė Žalytė-Štarienė
Komunikacijos vadovė
UAB "Roche Lietuva"
8 613 98 447
gintare.zalyte-stariene@roche.com

Uodai: keliautojams ir ne tik

Uodai: keliautojams ir ne tik

Liepos 3d.

2017 m. buvo užfiksuota apie 219 mln. maliarijos atvejų 90 šalių. Pagal naujausią Pasaulio maliarijos ataskaitą vaikai iki 5 metų yra labiausiai pažeidžiama grupė, 2017 m. net 61% visų mirusių nuo maliarijos buvo vaikai. 2018 m. Lietuvoje buvo užregistruoti 8 įvežtiniai dengės karštligės, 6...


Ligonių kasos: vasarą reabilitacijos įstaigos nėra skirtos poilsiui

Ligonių kasos: vasarą reabilitacijos įstaigos nėra skirtos poilsiui

Liepos 1d.

Vasarą žymiai išauga sanatorinio ir reabilitacinio gydymo siuntimų. Gegužę - rugpjūtį, palyginti su kitais mėnesiais, ypač padidėja prašymų vaikų reabilitacijai – net iki keturių kartų. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos...


Lietuva pirmauja Europoje pagal endoprotezavimo operacijų operatyvumą

Lietuva pirmauja Europoje pagal endoprotezavimo operacijų operatyvumą

Birželio 21d.

Lietuva turi kuo didžiuotis endoprotezavimo srityje. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, palyginus su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje sąnarių keitimo operacijų eilių nėra, kai kitose šalyse gyventojai priversti laukti savo eilės...


Ar lietuviai turi savanorystės geną?

Ar lietuviai turi savanorystės geną?

Birželio 21d.

Nors dažnam atrodo, jog požiūris į savanorišką darbą Lietuvoje sparčiai keičiasi – valstybė palaiko savanorystę skatinančias programas, daugėja savanorišku darbu prisidėti kviečiančių organizacijų, didėja veiklų įvairovė, tačiau Vilmorus (2018, spalis) atlikti tyrimai rodo, jog savanorišką...


Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje, erkės bei apsinuodijimai

Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje, erkės bei apsinuodijimai

Birželio 20d.

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų atsitikimų skaičius ilgaisiais vasaros savaitgaliais, palyginus su šaltuoju metų laiku, išauga beveik trečdaliu. Sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad traumos dažniausiai nutinka...


Kraujasiurbiai vabzdžiai ne tik apkartina poilsį,  bet ir platina ligas

Kraujasiurbiai vabzdžiai ne tik apkartina poilsį, bet ir platina ligas

Birželio 20d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad poilsį gamtoje gali sugadinti vabzdžiai. Žmones puola ne tik uodai, bet ir kiti kraujasiurbiai. Kraujasiurbiai upiniai mašalai – agresyviai puola žmones ir gyvūnus, gali platinti įvairius patogenus. Būdingas intensyvus puolimas, kai...


Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimo

Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimo

Birželio 20d.

Kasmet vis daugiau Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių prisijungia prie savo teritorijos privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų gyventojų dantų protezavimo finansavimo ir taip trumpina šių paslaugų laukimo eiles. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK)...


NAUJIENA: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams - intensyvi pagalba

NAUJIENA: Traumatologinių ir neurologinių negalavimų kamuojamiems slaugos pacientams - intensyvi pagalba

Birželio 19d.

Siekiant grąžinti judėjimo ir mobilumo galimybes slaugomiems pacientams, turintiems traumatologinių ir neurologinių negalavimų, ypač svarbu laiku suteikti būtiną pagalbą.


Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Birželio 19d.

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių. Specialistai primena, kad per karščius peršalti ne ką sudėtingiau nei žiemą, o tam didžiausią įtaką daro didelė...


Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimių

Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimių

Birželio 19d.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, šiuolaikinės medicinos pasiekimai įrodo, kad stebuklais tikėti verta. Praėjus vos dvejiems pagalbinio apvaisinimo kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis metams, pagalbinio...


Britai skelbia paskutinį kvietimą Lietuvos šeimos gydytojams emigruoti ir žada įspūdingas algas

Britai skelbia paskutinį kvietimą Lietuvos šeimos gydytojams emigruoti ir žada įspūdingas algas

Birželio 19d.

Šeimos gydytojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje verčia šalį gręžtis į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis: jose ieškoma 70-ies šeimos gydytojų, kurie galėtų užimti paskutines laisvas darbo vietas centro Midlandso regiono klinikose. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnybai (NHS) skelbia,...


Labdaros koncertas vardan onkologinių pacientų

Labdaros koncertas vardan onkologinių pacientų

Birželio 18d.

„Išsipildžiusios svajonės istorija“ – operos solistai Gražina Skinderytė–Kurnickienė (sopranas) ir Vytautas Kurnickas (tenoras) kviečia rugpjūčio 9 d. 19 val. Vilniuje, Mokytojų namų kiemelio Vasaros terasoje paklausyti romantiškos, aistringos, šviesios ir uždegančios...


Vykstantiems į Pietų Europą – įspėjimas dėl uodų platinamos ligos

Vykstantiems į Pietų Europą – įspėjimas dėl uodų platinamos ligos

Birželio 18d.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) duomenimis, Islandijoje užregistruoti 3 čikungunijos atvejai asmenims, grįžusiems po atostogų Alikantėje (Ispanija). Ispanijos Valencijos regione bei kitose Pietų Europos šalyse yra aptinkama Aedes albopictus uodų, kurie esant tinkamoms...


Suirzę kenkėjai: kalta didžiulė kaitra

Suirzę kenkėjai: kalta didžiulė kaitra

Birželio 18d.

Lietuvą užplūdęs karštis didina vabzdžių judrumą, agresyvumą, o paspartėjęs jų vystymosi ciklas lemia populiacijos augimą. Pakilusi temperatūra verčia kenkėjus aktyviau ieškoti maisto ir vandens šaltinių, todėl pastaruoju metu kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ stebi skruzdžių,...


Kraujo vėžiu sergantys pacientai prašo kompensuoti inovatyvius vaistus: nesulaukę gydymo žmonės miršta

Kraujo vėžiu sergantys pacientai prašo kompensuoti inovatyvius vaistus: nesulaukę gydymo žmonės miršta

Birželio 18d.

2019 m. birželio 14 d. asociacija „Kraujas“ kreipėsi į LR Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir LR sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, reikalaudama kuo greičiau kompensuoti inovatyvius vaistus daugine mieloma sergantiems pacientams.


Naujoji ligoninė – įgyvendinta pareiga Lietuvos žmonėms

Naujoji ligoninė – įgyvendinta pareiga Lietuvos žmonėms

Birželio 17d.

Pirmadienis, birželio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Santaros klinikose apžiūrėjo baigiamą statyti Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę.


20-ies metų skiepijimo pamokos: mažiau sergančių vaikų, sveikesnė visuomenė

20-ies metų skiepijimo pamokos: mažiau sergančių vaikų, sveikesnė visuomenė

Birželio 17d.

Lietuvoje lankėsi prof. Stephen I. Pelton (JAV), Bostono universiteto Medicinos ir visuomenės sveikatos mokyklos pediatrijos ir epidemiologijos profesorius, Bostono medicinos centro Vaikų infekcinių ligų padalinio direktorius. Viešėdamas Lietuvoje jis dalyvavo 4-ame Baltijos pediatrų kongrese ir...


Karščių pasekmės jaučiamos: ligoninėms pradėjo trūkti kraujo

Karščių pasekmės jaučiamos: ligoninėms pradėjo trūkti kraujo

Birželio 17d.

Pastarąją savaitę oro temperatūra Lietuvoje viršijo 30 laipsnių karščio. Įsibėgėjusi vasara lemia, kad nemaža dalis gyventojų jau išvyko atostogauti, todėl pastebima, kad kraujo aukojančių žmonių srautai sumažėjo. Tuo tarpu ligoninėse kraujo poreikis nemąžta.


Metastazavusiu krūties vėžiu sergančios moterys sulaukė „Moterų bėgimo“ organizatorių dėmesio

Metastazavusiu krūties vėžiu sergančios moterys sulaukė „Moterų bėgimo“ organizatorių dėmesio

Birželio 12d.

Moterų solidarumas – neįveikiama jėga! Ypač kai kalbama apie sunkiai sergančias moteris, kurioms kiekviena diena – tai tarsi dovana, kurią neretai reikia sunkiai išsikovoti. Ta kova lengvesnė, kai šalia yra bendraminčių. Tai žinodamos „Moterų bėgimo 2019“ dalyvės yra...


3 avalynės pasirinkimo taisyklės vasarą – kodėl trina, prakaituoja ir slysta?

3 avalynės pasirinkimo taisyklės vasarą – kodėl trina, prakaituoja ir slysta?

Birželio 12d.

Ryškus pedikiūras, stilingi aukštakulniai bateliai ir maloni šiluma – skamba, kaip tobulas vasaros derinys? Iš tikrųjų, dažnai šilti orai pasitinka mus ne tik su saule ir atviresniais batais, bet, deja, ir suprakaitavusiomis kojomis, nutrynimais bei basutėse slystančiomis pėdomis. Norint...

Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9